Ιατρική Σχολή Λάρισας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Ιατρική Σχολή Λάρισας

Βάση Θεμάτων Ιατρικής Σχολής Λάρισας

Όσα μέλη δεν ανεβάζουν θέματα θα ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Ψηφοφορία

Τι παραπάνω θα επιθυμούσατε να υπάρχει στο Φόρουμ;

ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Vote_lcap3%ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Vote_rcap 3% [ 1 ]
ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Vote_lcap53%ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Vote_rcap 53% [ 18 ]
ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Vote_lcap15%ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Vote_rcap 15% [ 5 ]
ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Vote_lcap29%ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Vote_rcap 29% [ 10 ]

Σύνολο Ψήφων : 34

Google Statistics

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Empty ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Τετ Σεπ 16, 2015 4:44 am

mariamp


Αγροτικός Ιατρός
Αγροτικός Ιατρός

Γεια σας,
είμαι για κατατακτήριες !
μπορείτε να μου πείτε από ποιο σύγγραμμα διδάσκεται η ύλη στο μάθημα ή αν υπάρχουν επιπλέον σημειώσεις των καθηγητών ?

ευχαριστώ και helpppppp Smile

2ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Empty Απ: ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Τετ Σεπ 16, 2015 4:59 am

Αποστόλης

Αποστόλης
Διευθυντής Κλινικής
Διευθυντής Κλινικής

Πληροφορίες για τις κατατακτήριες 2015-2016 θα βρεις εδώ

Η Ιστολογία Ι είναι η Γενική Μορφολογία πλέον. Μέσα στα αρχεία γράφει αναλυτικά την εξεταστέα ύλη και τα προτεινόμενα συγγράμματα.

3ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Empty Απ: ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Τετ Σεπ 16, 2015 5:12 am

mariamp


Αγροτικός Ιατρός
Αγροτικός Ιατρός

έχω δει την ανακοίνωση ... προτείνει τρία βιβλία και ρωτάω πιο είναι το καλύτερο και αυτό που διαβάζετε και προπτυχιακά, ώστε να πάρω το ιδανικότερο! Very Happy

4ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Empty Απ: ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Τετ Σεπ 16, 2015 5:21 am

Αποστόλης

Αποστόλης
Διευθυντής Κλινικής
Διευθυντής Κλινικής

Κοίτα, για το 11 και κάτω της ύλης (κυτταρική βλάβη κλπ) που είναι παθολογική ανατομία ουσιαστικά, θα τα βρεις στο 2ο βιβλίο που προτείνει (Βασική Παθολογική Ανατομία, του Robbins, αυτό προτείνουν και για τις δύο ειδικές παθ.αν. αργότερα), οπότε αυτό το χρειάζεσαι (δεν τα γράφουν αυτά τα βιβλία ιστολογίας). Τώρα για φυσιολογική ιστολογία, εμείς παλιά πέρναμε των Gartner και Hiatt, αλλά τώρα άλλαξε ο καθηγητής και δεν ξέρω αν αυτός προτιμά του Netter, θα πρέπει να ρωτήσεις έναν μικρότερο τι πήραν. Πάντως για να καλύψεις αυτήν την ύλη θα χρειαστείς σίγουρα το 2ο και μετά ή το 1ο ή το 3ο (θα χρειαστείς 2 απ'τα 3 προτεινόμενα).

5ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Empty Απ: ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Τετ Σεπ 16, 2015 5:30 am

mariamp


Αγροτικός Ιατρός
Αγροτικός Ιατρός

ευχαριστώ πολύ ! ήσουν κατατοπιστικότατος ! αν υπάρχει και κάποιος μικρότερος στο forum ας μας πει και αυτός!

6ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Empty Απ: ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ Ι Τετ Σεπ 16, 2015 10:21 pm

kassi.ka.


Αγροτικός Ιατρός
Αγροτικός Ιατρός

Και εμείς στο πρώτο έτος του Gartner πήραμε πέρυσι. Αυτό μας είχε προτείνει.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης